Çitaku “selam“ Albinit: Fjalimet kryejnë punë në opozitë kryeministër, në Qeveri duhen vepra

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka kritikuar sërish kryeministrin Albin Kurti lidhur me inflacionin dhe rritjen e çmimeve të produkteve esenciale.

Çitaku iu drejtua Kurtit duke thënë se “kryeministri ka vendosë me na bindë me fjalë se punët nuk i kemi pas kurrë më mirë”.

“Kjo është shqetësuese posaçërisht pas parasysh dimrin e vështirë që po na pret. Fjalimet kryejnë punë në opozitë kryeministër, në Qeveri duhen vepra”, ka shkruar Çitaku.

Postimi i plotë:

Në Kosovë janë rritur:

1. Çmimet e produkteve esenciale

2. Çmimi i rrymës

3. Inflacioni

4. Rradhët e pritjeve për vizë në Ambasada.

E në ndërkohë, përderisa qeveritë e vendeve në rajonin tonë kanë ndërmarrë masa për të ndihmuar qytetarët, Kryeministri Kurti ka vendosë me u mundu me na binë me fjalë se punë nuk i kemi pasë kurrë më mirë. Kjo është shqetësuese posaçërisht pasë parasyshë dimrin e vështirë që po na pret.

Reklama

Fjalimet kryejnë punë në opozitë Kryeministër, në Qeveri duhen vepra.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *