Ky është i riu kosovar i cili u arrestua duke vjedh në shtëpinë e xhaxhait

Arrestohet në flagrancë një person i dyshuar për vjedhje të rëndë.

Mbrëmë rreth orës 18:00, nga zyrtarët policor të stacionit Drenasit, në fshatin Nekovc, është arrestuar një person, për të cilin ekziston dyshimi i arsyeshëm se është përfshirë në një rast të vjedhjes së rëndë, transmeton portali rajoni.org.

Personi i dyshuar i cili me forcë kishte depërtuar brenda një shtëpie, është arrestuar në flagrancë, nga ana e policisë.

Pas përfundimit të procedurave rë nevojshme policore me vendim të prokurorit, personi i dyshuar F.K, mashkull 21 vjeç, është dërguar në mbajtje

Vjedhjet nëpër shtëpi e banesa janë bërë një fenomen mjaft shqetësues. Në shumicën e rasteve hajnat depërtojnë me forcë dhe marrin shuma të mëdha parash dhe gjësende me vlerë. Kështu ia kishte mësyrë edhe një 21-vjeçar në Nekoc të Drenasit shtëpisë së një familjarit, por u kap në flagrancë, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se për dallim nga shumica e rasteve të tjera, këtë herë i dyshuari doli të jetë i njohur për familjen që e raportoi rastin. Siç mëson Sinjali, viktima raportoi se djali i xhaxhait iu kishte hyrë në shtëpi ku ka marrë disa para dhe në momentin që kishte vendosur të largohej, ata e kishin zënë në shtëpi.

Si rezultat i denoncimit, Policia ka dalë në vendin e ngjarjes, ku është arrestuar personi i dyshuar dhe është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, i dyshuari është ndaluar për 48 orë për veprën penale “Vjedhje e rëndë”.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *