Përlot shoku i 25-vjeçarit që vdiq: Në xhami këpucët i afronte afër meje, thoshte ndoshta Allahu na afron në xhenet

Lajmi për v dekjen e Leuart Hysenit, ishte mjaft i hidhur për të gjithë Kosovën, shkruan portali rajoni.org.

Ai vdiq në moshën më të mirë të jetës: 25 vjeçare.

Në një postim në facebook shoku i tij i fëmijërisë Valmir Vitia përloti duke rikujtuar një kujtim të tyre që kishin në xhami.

“Me kujtohet nje fjal e tina sa her qe shkojshmi ne xhami mbathjet e ti i afrojke ngat mbathjeve te mia dhe thojke po i afroj nashta Allahu na ban bashk n’xhennet.”,- ka thënë ai.

Postimi i plotë:

Inna lilahi ve inna ilejhi raxhiun

Të Allahut jemi dhe vetëm tek Ai do të kthehemi!”

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *