Pozhari “godet Abdixhikun”, ia publikon deklaratën e 2015-tës për mësuesit: A kemi mu puthë, a kemi mu pshty?

Gazetari Xhevdet Pozhari, është shprehur kritik ndaj kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku, lidhur me deklaratat për grevën në arsim.

Ai ka publikuar një video dhe një deklaratë të Abdixhikut, të vitit 2015, në të cilën i pari i LDK-së i kishte quajtur mësuesit e profesorët “të paditur”.

“Nëse takohesh me veten sy me sy, a kemi mu puthë, a kemi mu pshty?”, ka shkruar Pozhari sipër postimit në Facebook.

Postimi i plotë:

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *